Offering you a complete choice of products which include twin screw extruder machine.
₹ 2010000 / Piece Get Latest Price
| Production Capacity | 100 kg/hr |
| Screw Diameter | 51-105 |
| Motor Power | 18.5 kW |
| Machine Power (kW) | upto 40 kW |
| Application | PVC |
| Frequency | 50Hz |
| Machine Type | Twin Screw Extruder |
| Screw Type | Conical |
| Automation Grade | Automatic |
| Material Processed | PVC |
| Material To Be Extruded | Plastic |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
PARTH PATEL (Owner)
Supreme Extrumac Pvt. Ltd.
SURVEY NO-403, PLOT NO. 4/A, SHREE HARIKRUPA INDUSTRIAL ESTATE, DHAMATVAN -BAKROL ROAD, BAKROL
Ahmedabad - 382430, Gujarat, India