Providing you the best range of pvc conduit pipe making machine, twin screw pvc dual pipe machine, rpvc making machinery, pvc conduit pipe machine, twin screw pvc pipe extrusion machine and r pvc pipe plant with effective & timely delivery.
₹ 3000000 / unit Get Latest Price
| Capacity | 100 kg/hr |
| Automation Grade | Automatic |
| I Deal In | New Only |
| Computerized | Yes |
| Brand | Rd Engineering Works |
₹ 5500000 / Unit Get Latest Price
| Capacity | 100 kg/hr |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| I Deal In | New Only |
| Computerized | Yes |
| Brand | Rd Engineering Works |
₹ 4000000 / Unit Get Latest Price
| Capacity | 100 kg/hr |
| Automation Grade | Automatic |
| Phase | 3 phase |
| I Deal In | New Only |
| Computerized | Yes |
| Brand | Rd Engineering Works |
₹ 3000000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 100 kg/hr |
| Automation Grade | Automatic |
| Phase | 3 phase |
| I Deal In | New Only |
| Computerized | Yes |
| Brand | Rd Engineering Works |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 3700000 / Unit Get Latest Price
| Capacity | 500 kg/hr |
| Material | PVC |
| Type | Pipe Extruder |
| Operation Mode | Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 4000000 / Unit Get Latest Price
| Capacity | 100 kg/hr |
| Machine Type | Pipe Extrusion Machine |
| Automation Grade | Automatic |
| I Deal In | New Only |
| Type | R PVC Pipe Plant |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 4200000 / Unit Get Latest Price
| Capacity | 150 kg/hr |
| Material | PVC |
| Type | Pipe Extruder |
| Operation Mode | Automatic |
| Finish Type | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 4000000 / Unit Get Latest Price
| Capacity | 100 kg/hr |
| Material | PVC |
| Type | Pipe Extruder |
| Output Shape | Tube |
| Operation Mode | Automatic |
| Phase | 3 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 3000000 / Unit Get Latest Price
| Capacity | 20 kg/hr |
| Machine Type | Pipe Extrusion Machine |
| Automation Grade | Automatic |
| I Deal In | New Only |
| Type | PVC Conduit Pipe Plant |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 3000000 / Unit Get Latest Price
| Capacity | 100 kg/hr |
| Automation Grade | Automatic |
| I Deal In | New Only |
| Computerized | Yes |
| Brand | Rd Engineering Works |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 3000000 / Unit Get Latest Price
| Capacity | up to 50 kg/hr |
| Machine Type | Pipe Bending machine |
| Automation Grade | Automatic |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2600000 / Piece Get Latest Price
| Pipe Diameter Range | 16-63 mm |
| Production Capacity | 120 kg/hr |
| Screw Diameter | 51mm-105mm |
| Pipe Material | UPVC, PVC |
| Line Speed | 15 m/min |
| Line Configuration | Single Strand |
| Automation Grade | Automatic |
| Connected Load | 60 kW |
| Cooling Type | Vacuum Tank |
| Voltage | 415 V |
₹ 3200000 / Unit Get Latest Price
| Material | PVC |
| Type | Pipe Extruder |
| Operation Mode | Automatic |
| Voltage | 280 V |
| Power Source | Electric |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 150000 / Unit Get Latest Price
| Machine Type | Pipe Bending machine |
| Capacity | 15-50 kg/hr |
| Automation Grade | Automatic |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 3000000 / Unit Get Latest Price
| Machine Type | Pipe Extrusion Machine |
| Capacity | 30-80 kg/hr |
| Automation Grade | Automatic |
| I Deal In | New Only |
| Type | Conduit Pipe Machine |
| Country of Origin | Made in India |
PARTH PATEL (Owner)
Supreme Extrumac Pvt. Ltd.
SURVEY NO-403, PLOT NO. 4/A, SHREE HARIKRUPA INDUSTRIAL ESTATE, DHAMATVAN -BAKROL ROAD, BAKROL
Ahmedabad - 382430, Gujarat, India