Pioneers in the industry, we offer upvc plumbing pipe plant, pvc electrical conduit pipe making machine, plastic pvc pipe making machinery, pvc pipe haulloff machine, automatic pvc pipe making machine and pipe haul off machine from India.
₹ 3700000 / Unit Get Latest Price
| Capacity | 100 kg/hr |
| Machine Type | Pipe Extrusion Machine |
| Automation Grade | Automatic |
| I Deal In | New Only |
| Type | UPVC Plumbing Pipe Plant |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 3000000 / Unit Get Latest Price
| Capacity | 100 kg/hr |
| Automation Grade | Automatic |
| Power Consumption | 1 HP |
| Phase | 3 |
| I Deal In | New Only |
| Brand | Rd Engineering Works |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 3000000 / Unit Get Latest Price
| Capacity | 100 kg/hr |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 240 V |
| Phase | 3 |
| I Deal In | New Only |
| Computerized | Yes |
| Brand | Hpmc |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 260000 / Unit Get Latest Price
| Automatic Grade | Semi-Automatic |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | MS |
| Type | Pvc Pipe Haulloff |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 4500000 / Piece Get Latest Price
| Pipe Diameter Range | 16-63 mm |
| Production Capacity | 180 kg/hr |
| Pipe Material | CPVC, UPVC, PVC |
| Screw Diameter | 55mm-120mm |
| Line Speed | 15 m/min |
| Automation Grade | Automatic |
| Connected Load | 75 kW |
| Cooling Type | Vacuum Tank |
| Voltage | 415 V |
₹ 500000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Automatic |
| Design | Customized |
| Body Material | MS |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 240 V |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 250000 / unit Get Latest Price
| Automatic Grade | Semi-Automatic |
| Usage/Application | Industrial |
| Frequency | MS |
| Power Source | Electric |
| Type | Haul Off Machine |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 350000 / Piece Get Latest Price
| Shape | T Slot Profile |
| Usage/Application | Industrial |
| Position | Interior |
| Alloy Or Not | Is Alloy |
| Is It Anodised | Anodised |
| Country of Origin | Made in India |
PARTH PATEL (Owner)
Supreme Extrumac Pvt. Ltd.
SURVEY NO-403, PLOT NO. 4/A, SHREE HARIKRUPA INDUSTRIAL ESTATE, DHAMATVAN -BAKROL ROAD, BAKROL
Ahmedabad - 382430, Gujarat, India