Offering you a complete choice of products which include upvc pipe extrusion line, plastic extrusion machines, twin screw profile extruder, pvc casing pipe machine, rigid pvc pipe making machine and pvc four pipe plant.
₹ 3200000 / unit Get Latest Price
| Capacity | 250 kg/hr |
| Material | PVC |
| Type | Pipe Extruder |
| Operation Mode | Automatic |
| Automation Grade | Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 3000000 / Unit Get Latest Price
| Extrusion Type | Conical twin |
| Material | PVC |
| Automation Grade | Automatic |
| Type | Sheet Extruder |
| Operation Mode | Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering a wide range of to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 3200000 / Piece Get Latest Price
| Production Capacity | 100 kg/hr |
| Machine Type | Twin Screw Extruder |
| Machine Power (kW) | upto 40 kW |
| Frequency | 60 Hz |
| Usage/Application | Industrial |
| Automation Grade | Automatic |
₹ 3500000 / Unit Get Latest Price
| Capacity | 100 kg/hr |
| Automation Grade | Automatic |
| I Deal In | New Only |
| Computerized | Yes |
| Brand | Rd Engineering Works |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 4000000 / Unit Get Latest Price
| Capacity | 100 kg/hr |
| Automation Grade | Automatic |
| Phase | 3 |
| I Deal In | New Only |
| Computerized | Yes |
| Material | MS |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 5200000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 100 kg/hr |
| Machine Type | Pipe Extrusion Machine |
| Automation Grade | Automatic |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 4200000 / Unit Get Latest Price
| Material | PVC |
| Type | Pipe Extruder |
| Operation Mode | Automatic |
| Automation Grade | Automatic |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 3200000 / unit Get Latest Price
| Material | PVC |
| Type | Pipe Extruder |
| Automation Grade | Automatic |
| Operation Mode | Automatic |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 3200000 / Unit Get Latest Price
| Machine Type | Automatic |
| Material | MS |
| Phase | 3 Phase |
| Voltage | 240 v |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 3200000 / Unit Get Latest Price
| Material | HDPE |
| Type | Pipe Extruder |
| Operation Mode | Automatic |
| Phase | 3 |
| Voltage | 240 V |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 150000 / Unit Get Latest Price
| Automatic Grade | Semi-Automatic |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | MS |
| Type | Haul Off Unit |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 4000000 / Piece Get Latest Price
| Production Capacity | 250 kg/hr |
| Material | PVC |
| Type | Pipe Extruder |
| Operation Mode | Automatic |
| Automation Grade | Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 350000 / Unit Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Supreme |
| Rust Proof | yes |
| Country of Origin | Made in India |
PARTH PATEL (Owner)
Supreme Extrumac Pvt. Ltd.
SURVEY NO-403, PLOT NO. 4/A, SHREE HARIKRUPA INDUSTRIAL ESTATE, DHAMATVAN -BAKROL ROAD, BAKROL
Ahmedabad - 382430, Gujarat, India