Providing you the best range of pvc casing capping making machines, pvc profile plant extruder, pvc pipe extrusion line, rpvc pipe making machine and pvc profile pipe making machine with effective & timely delivery.
₹ 3200000 / Unit Get Latest Price
| Capacity | 100 kg/hr |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 280 V |
| Phase | 3 |
| I Deal In | New Only |
| Computerized | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 3200000 / unit Get Latest Price
| Machine Type | Automatic |
| Power Consumption | 1 HP |
| Material | MS |
| Phase | 3 |
| Voltage | 240 V |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2800000 / Piece Get Latest Price
| Type | Pipe Extruder |
| Screw Configuration | Conical Twin Screw |
| Screw Type | Conical Twin Screw |
| Automation Grade | Automatic |
| Capacity | 100 kg/hr |
| Power Consumption | 60 kw |
| Brand | SUPREME EXTRUMAC |
| Voltage | 415 v |
| Diameter | 20 mm |
| Frequency | 50 hz |
| Screw Diameter | 45 mm |
₹ 4600000 / Piece Get Latest Price
| Pipe Diameter Range | 63mm-250mm |
| Production Capacity | 250 kg/hr |
| Pipe Material | PVC |
| Screw Diameter | 65mm-132mm |
| Line Speed | 15 m/min |
| Automation Grade | Automatic |
| Connected Load | 75 kW |
| Cooling Type | Vacuum Tank |
| Line Configuration | Single Strand |
| Voltage | 415 V |
PARTH PATEL (Owner)
Supreme Extrumac Pvt. Ltd.
SURVEY NO-403, PLOT NO. 4/A, SHREE HARIKRUPA INDUSTRIAL ESTATE, DHAMATVAN -BAKROL ROAD, BAKROL
Ahmedabad - 382430, Gujarat, India